שמרו על קשר...

+972-584333313

+972-546424245

Breadfest20@Gmail.com

 

ישראל, רעננה 

שאלות נפוצות

הלחמים שיוצאים מהתנור יש בהם ארומה ומגוון טעמים שהולך ודועך. כאשר אנו מקפיאים את הלחם מיד לאחר היציאה מהתנור שומר את הטריות עד הגעה לבית הלקוח ומספר דקות משחזרים את הלחם לרגע שיציא מהתנור.

וכמובן אנו מעוניינים לשמור את הויטמינים ומינרלים בשיאם לפני הגשתם כי לחם הוא מאכל בסיסי יומי וחשוב שנקפיד על אכילה בריאה.

כאשר הסופר או מאפייה רגילה מכינה את לחמיה דואגים להכניס חומרים משמרים כדי לשמור על הטריות כי הלחם עד למכירותו ומשלבים חומרים שהם פחות "בריאים" ומורידים מ-"האיכות" של הלחם.

לכן אנחנו מקפידים לשמור על חומרים אורגנים וללא חומרים משמרים ושומרים על הטריות של הלחם ע"י הקפאתו ובכך מעניקים לכן את הלחם הטוב ביותר לבריאותכם ומגוון טעמים עשיר.

אנחנו עשינו שיתוף פעולה מול ספקי לחמים אשר מספקים את מוצרים לשוק העסקי (מסעדות, אולמות אירועים וחברות תעופה וכו') וביקשנו להציע לנו באותם מחירים סיטונאים ובכך הצלחנו לחתוך עלויות בצורה משמעותית.

הספק הדגל שלנו נקרא לולוס מאפיית בוטיק לשוק העסקי והם זוג שפים חברי ילדות שעושים לחמים עם כזאת אהבה שלא ראינו הרבה זמן וכעת עובדים איתם בבלעדיות.

 

הקמח הוא המרכיב בעל ההשפעה הדומיננטית ביותר על תכונות הלחם. ככל שהוא פחות מעובד וקרוב למצבו הטבעי, הוא אינו מאבד ויטמינים הנהרסים בתהליך העיבוד, וכך נשמר ערכם של הוויטמינים, המינרלים, הסיבים התזונתיים ועוד רכיבים חיוניים אחרים המצויים בקליפה ובגרעין.

תרומתו התזונתית של לחם עם מרכיב בסיסי פחות מעובד היא גבוהה יותר, ערכו הגליקמי נמוך יותר, הוא יכיל יותר סיבים תזונתיים, יקל על מערכת העיכול, ישמור על רמות נמוכות של סוכר בדם ויקנה דרגת שובע גבוהה לאורך זמן.

קבוצת הלחמים הטובה ביותר היא זו שמורכבת מקמח מלא אורגני שאינו מותפח ע"י שמרים, ומתוכה הטוב ביותר הוא לחם על בסיס קמח השיפון המלא. הוא טוב ביותר מההיבט התזונתי אבל אינו זמין (נמצא בעיקר בחנויות טבע), יקר במחירו ובשל דחיסותו הנובעת מאופן ההתפחה, אינו מופחת בקלוריות.
 
אם אתם מחפשים לחמים קלים, ואינכם רגישים לשמרים – אזי לחמי הדגנים, לחם אדמה או לחמים על בסיס חיטה טרום נבוטה יכולים להוות פתרון טוב.
 
הכלים שהצגתי מתייחסים אך ורק לאיכות התזונתית, אך ברור שחלק בלתי נפרד מבחירת הלחם הוא הטעם וכמובן גם המחיר. את זה אני משאירה לשיקולכם הבלעדי.

לחם מקמח של הדגן כוסמין (Spelt). למרות הדמיון בצליל, כוסמין אינו כוסמת, אלא דגן ממשפחת גרעיני החיטה העתיקים.

מה טוב בו?
קמח כוסמין מכיל עד 60% יותר אבץ, ברזל, מגנזיום וזרחן מאשר קמח חיטה. יש לו הרכב שונה של תת יחידות החלבון שמהן מורכב הגלוטן שבו, ולכן ממליצים לנסות אותו למי שסובלים מרגישות לגלוטן שאינה צליאק, ממחלות מעי דלקתיות וממעי רגיז.

שימו לב: אם אתם חולי צליאק, גם הוא אסור, כי בסופו של דבר גם לחם כוסמין מכיל גלוטן.

עוד יתרון בכוסמין הוא שהדגן יכול לצמוח בתנאי גידול קשים ועם פחות חומרי הדברה. לכן בשנים האחרונות הוא צובר פופולריות שכן רואים בו מאכל אורגני שפוגע פחות באיכות הסביבה.

%d בלוגרים אהבו את זה: